Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

xx
Nezávazná objednávka

Naše služby

Facebook

Další užitečné informace pro usnadnění vašeho stěhování

Snadnější a rychlejší a bezpečnější stěhování

Začněte s přípravou v dostatečném předstihu. Postupně ukládejte předměty do krabic, pro věci, které do poslední chvíle používáte, mějte předem krabice a obaly připraveny. Krabice zatěžujte přiměřeně podle síly krabic - dle vrstev lepenky. Na lehčí předměty jako například textil, zcela dostačuje krabice z třívrstvé lepenky, na knihy, nebo například porcelán jsou vhodné silné z pětivrstvé lepenky a vyjímečných případech se využívá i sedmivrstvá lepenka. U křehkých předmětů použijte výplně, které působí jako ochranná vrstva a zabrání pohybu . Zvolit můžete dle vhodnosti např. pěnové kuličky, bublinkové folie, výplně z perforované lepenky (ekologické), kartonové desky, ale také dobře poslouží staré noviny na zabalení jednotlivých menších předmětů a můžete je namačkané použít i jako výplně. Také věnujte pozornost zajištění hran nábytku, nejen proti poškození daného předmětu, ale také proti škodám, které mohou ostré hrany způsobit v okolí.
Podlahy ochráníte deskami z kartonů, případně rozložte krabice na místa, kudy se bude procházet.

 

Popis krabic - velmi praktické

Krabice si označíte podle toho místa kam je určen jejich obsah. Například krabice na věci určené do kuchyně mohou být označte písmenkem K, ložnice L, sklep písmenem S, apod. v případě potřeby dalším upřesněním. Při jasném a logickém označení pak není žádný problém pracovníky požádat o konkrétní umístění do určených místností, což vám ušetří mnoho času a energie při vybalování. Také můžeme doporučit označení krabic dle nutnosti vybalit je jako první, např. číslem od 1. Dále doporučujeme krabice označit podle vlastností jejich obsahu (např. křehké, neotáčet, ...) - zajistíte si zvýšenou opatrnost při manipulaci a převozu. Označte si krabice velkým písmem minimálně ze dvou, ale raději více stran, značkovacím fixem větších rozměrů.

 

Zbavte se nepotřebných věcí

Stěhování je skvělá příležitost zbavit se nepotřebných věcí. Zvažte, zda má opravdu smysl stěhovat i dlouho uskladněné předměty, které je vám líto vyhodit, ale s největší pavděpodobností sotva najdou uplatnění a dodnes je skladujete jen z důvodů, že se "to tenkrát špatně shánělo". Vždy můžete využít služby odvozu na sběrný dvůr a taktéž domluvit likvidaci a přípravu k odevzdání na sběrný dvůr. Zejména u stěhování do menšího prostoru, by mohlo dojít k situaci, že všechno vybavení nebude kam dát, případně přeplníte svůj prostor.

 

Jak ušetřit - rychlejší stěhování bez komplikací

Doporučujeme zkontrolovat místa kudy se budou přenášet stěhované předměty z několika praktických důvodů. Doporučujeme zkontrolovat, zda v cestě stěhování nejsou místa, která by se mohla při stěhování velkých předmětů poškodit - hlavně rohy zdí, které připravíte zakrytím dle úhlu rohu složeného kartonu. Ještě důležitějsí je kontrola, zda v cestě nejsou umístěny předměty, které by v komplikovaly možnosti pohybu, zvláště s většímy předměty, které se budou stěhovat. V případě, že je možné dočasně odstranit překážky, domluvte se předem s majitelem předmětu, s dočasným přesunutí by neměl být problém. Kdyby se mělo jednat o větší a těžší předměty, není problém požádat stěhovací společnost, která vás bude stěhovat, stačí když je před stěhováním požádáte. Volná cesta rapidně sníží dobu a komplikovanost stěhování, čímž se samozřejmě sníží i cena za stěhování.

 

Rozebírání nábytku na stěhování

Demontáž nábytku a nábytkových sestav je další možností, jak zkrátit dobu potřebnou na přestěhování. Doporučujeme rozebrat montované kusy zařízení jako např. skříně, postele a větší nábytkové sestavy, například obývákové stěny, ložnicové sestavy apod.
V případě, že k rozebíraným kusům nábytku nemáte návod ke složení, doporučujeme označení jednotlivých dílů třeba samolepícím štítkem s přesným, či logickým označením daného kusu.
Bez návodu, či označení je zpětné složení nábytku velmi komplikované a zabere mnoho času i odborníkům. O konkrétních kusech zařízení, které by bylo vhodné takto připravit ke stěhování, je možné se předem poradit při prohlídce s pracovníky stěhovací společnosti. V případě zájmu je možné o odbornou demontáž a zpětnou montáž zařízení pracovníky stěhovací firmy, která vás bude stěhovat.

 

Návštěva pracovníka stěhovací společnosti

V případě, že chcete předejít jakýmkoliv "překvapením" v průběhu stěhování, sjednejte si návštěvu specialisty stěhovací společnosti, který vám po prohlídce a specifikaci prací bude schopen dodat přesnou kalkulci ceny a časový harmonogram apod. a také vám rádi poskytnou profesionální rady pro usnadnění stěhování. Naše společnost vám na přání vypůjčí vlastní krabice v potřebném množství, případně vám krabice pořídí v cenové relaci velkoobchodních cen. Nedílnou součástí je též ochranný materiál.